„Wokół Powstania Listopadowego 1830-1831”

28 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły Paweł Piotrowski i Konrad Szukała z kl. 2C wzięli udział w internetowym konkursie wiedzy „Wokół Powstania Listopadowego 1830-1831”. Konkurs zorganizowany przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie został objęty patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka. Najlepszy w Polsce okazał się Paweł Piotrowski, który zajął I miejsce. Podczas uroczystego apelu na dziedzińcu Belwederu, 29 listopada w obecności Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy, Paweł odebrał z rąk Wicepremiera pamiątkową szablę i czytnik ebooków. Zwieńczeniem obchodów było spotkanie z Prezydentem, Wicepremierem, oraz mianowanymi generałami.
Relacje z obchodów Dnia Podchorążego można obejrzeć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=vDLF5t-XDy8&t=2717s (44’43)
Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Informujemy również, że 8 grudnia swoją nagrodę w Warszawie odbierze Konrad Szukała za zajęcie II miejsca.

Opiekunem uczniów jest p. Karolina Baryłecka.