Zwolnieni z teorii

Ogólnopolska Olimpiada „Zwolnieni z teorii”

– objęta patronatem honorowym przez Prezydenta Andrzeja Dudę

Twórcą Zwolnionych z Teorii jest startup społeczny Social Wolves.

W skrócie chodzi o to, żeby zrealizować własny projekt, który poprawi najbliższe otoczenie – a przy okazji nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, poznać ciekawych ludzi i zdobyć międzynarodowe certyfikaty!

 

→  Zwolnieni z Teorii to projekt społeczny

Projekt społeczny to każda, nawet najprostsza inicjatywa, która zmienia otoczenie na lepsze.
Projekt może dotyczyć kultury, sportu, nowych technologii, przestrzeni miejskiej, sztuki… wszystkiego, co jest związane z ucznia pasją i zainteresowaniami (np. warsztaty kulinarne dla licealistów, czy zajęcia taneczne dla dzieci). Projekt może też odpowiadać na problem społeczny w otoczeniu – np. być charytatywnym biegiem czy kampanią przeciw wandalizmowi w internecie.

 

→  Zwolnieni z Teorii to Olimpiada

Finalistą olimpiady 2018/19 zostaje każdy, kto rozpocznie projekt i zbierze zespół do 30 listopada 2018, przejdzie na etap realizacji do 31 stycznia 2019, a następnie zrealizuje projekt do 29 marca 2019.
Każdy projekt, który uzyska 4500 pkt i przygotuje 3-minutowe wideo, uzyskuje nominację do Złotych Wilków, nagród dla najlepszych projektów w Polsce, wręczanych przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Punkty zdobywasz m.in. za: liczbę beneficjentów, liczbę partnerów, pozyskany budżet i zasięg w mediach Twojego projektu. Do zdobycia jest maksymalnie 6000 punktów.
Laureaci Złotych Wilków są wybierani spośród nominowanych projektów przez kapitułę składającą się z uznanych osobistości polskiego biznesu, mediów i organizacji społecznych.

 

→  Zwolnieni z Teorii to platforma

Dostępna na stronie internetowej: https://zwolnienizteorii.pl/, gdzie uczeń krok po kroku realizuje etapy projektu.

 

→  Zwolnieni z Teorii to międzynarodowe certyfikaty

Każdy, kto dotrze do końca, odbiera międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami stworzony z Project Management Institute (PMI) R.E.P. PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata, która wyznacza globalne standardy w zarządzaniu.

Dodatkowo można zdobyć certyfikaty od Coca-Cola i Google.