W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych naszej szkoły brali udział w miejskich obchodach Święta Narodowego 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:15 ceremoniałem patriotycznym z udziałem asysty honorowej 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, powitaniem pocztów sztandarowych i przybyłych gości oraz wystąpieniem Starosty Powiatu Dębickiego. Po uroczystym rozpoczęciu wszyscy zebrani przeszli z rynku na plac Solidarności, gdzie o godzinie 11:00 została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie odbył się przemarsz na plac Gryfitów oraz złożenie wiązanek i kwiatów pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej.

Autorka tekstu i zdjęć: Karolina Skowron z klasy ID o profilu dziennikarsko-prawniczym