Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

W dniach 25-26.02. odbył się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w sumo. Zawody odbyły się w Krotoszynie.
Jakub Nowakowski uczeń klasy 1E walczył w kategorii wiekowej do 18 lat (tj. Junior) i stawał dwukrotnie na podium. W kategorii wagowej do 90kg zdobył brąz, a w kategorii do 100kg zdobył złoto. Jest brany pod uwagę jako kandydat do udziału w Mistrzostwach Świata w kategorii Junior do 100kg które odbędą się w 2018r. Jest młodym i zdolnym zawodnikiem, który jest w wykazach Kadry Polski w sumo.

Sara Rejniak uczennica klasy 3F również stawała dwukrotnie na podium. Startowała w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii U23/60kg (kat wiekowa do 23 lat) zdobyła drugie miejsce, a w otwartej kategorii wiekowej (tj. Senior) do 55kg plasowała się na pierwszym miejscu. Również jak kolega z klubu jest w wykazach Kadry Polski w sumo.