Stypendyści Zarządu Województwa Podkarpackiego „Nie zagubić talentu”

Troje uzdolnionych artystycznie uczniów z II LO, tancerka ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance Izabela Mazur, tancerka Kinga Krystek i klarnecista Rafał Kleszcz odebrali 15 października stypendia Zarządu Województwa Podkarpackiego za wybitne osiągnięcia artystyczne, przyznane w ramach Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”. Dzięki umiejętnościom, ale i ciężkiej pracy osiągnęli oni już wiele sukcesów w działalności artystycznej. Zostało to dostrzeżone i docenione przez władze wojewódzkie, które postanowiły uhonorować uczniów. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w gmachu Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie i miała formę wielkiej gali, podczas której laureaci z całego województwa zaprezentowali swoje zdolności. Również i Rafał Kleszcz zagrał utwór pt. Harlekin na klarnet solo.

Stypendium za osiągnięcia naukowe otrzymał z kolei Kacper Fudali za wyniki z okresu edukacji w MG nr 1 w Dębicy.

Gratulujemy Izie, Kindze, Rafałowi i Kacprowi otrzymania stypendiów oraz życzymy dalszych sukcesów!