W deszczowy poranek 4 września 2017 r. uczniowie II LO w Dębicy zgromadzili się o godzinie 9:00 w budynku szkoły, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018. Podczas gdy uczniowie klas drugich i trzecich udali się na spotkania z wychowawcami w swoich salach, pierwszoklasiści wzięli udział w spotkaniu ogólnym na sali lustrzanej. Tam, przywitani przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Aleksandra Matłoka, a następnie przez panią dyrektor Martę Czekaj, obejrzeli film dotyczący 10-letniej działalności liceum. Zapoznali się też ze swoimi wychowawcami, z którymi udali się już na bardziej kameralne spotkania w gronie własnej klasy. Wszystkim uczniom II LO, rozpoczynającym naukę w nowym roku, życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów. Mamy też nadzieje, że pierwszoklasiści szybko zaaklimatyzują się w środowisku II LO. Na samym początku nauki w nowej szkole warto wziąć sobie do serca maksymę Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.