Ze względu na obecną sytuację zostały odwołane Szkolne Rekolekcje Wielkopostne, które co roku organizowane były przez naszych katechetów.

Dlatego w tym roku serdecznie zapraszamy Was Uczniowie do „innej” formy Rekolekcji Szkolnych a mianowicie do wysłuchania kilkuminutowych konferencji przygotowanych dla Was wspólnie przez ks. Piotra Turka oraz ks. Mariusza Wójtowicza.

Konferencje podejmą tematy związane z hasłem głównym Rekolekcji „Powrócić do Źródła”. Pandemia i ograniczenia liczby wiernych w świątyniach ukazały poczucie pustki Boga w sercach wiernych ale też niektórych oddaliły od Kościoła i Sakramentów. Wielki Post jest odpowiednim momentem i szansą do ożywienia lub odbudowania na nowo relacji z Bogiem poprzez Sakrament Pokuty i Pojednania, Eucharystię oraz Pracę nad sobą.

Linki do kolejnych konferencji będą publikowane na platformie Google Classroom. Poinformujemy Was o tym.

Pozdrawiamy i serdecznie zapraszamy do skorzystania z takiej formy Szkolnych Rekolekcji.

Katecheci