Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

„Kreacja teatralna spełnia marzenie o nadzwyczajności, jest czymś w rodzaju święta. Tu można przymierzyć bezpiecznie każdą rolę i dzielić się jej doświadczeniem z innymi ludźmi. Sztuka teatru jest na tyle intensywna, wciągająca, że człowiek nie do końca ma czas koncentrować się na sobie .Teatr pozwala odkrywać, jak wiele jest do ujrzenia w człowieku. To daje ogromną radość.”

/Anna Augustynowicz/

 

Za nami premiera kolejnego spektaklu przygotowanego przez grupę teatralną TALIA działająca przy II Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy. Tym razem wraz z moimi artystami sięgnęliśmy do twórczości mistrzyni kryminału – Agathy Christie i postanowiliśmy przygotować dla Państwa „PUŁAPKĘ NA MYSZY”.

 

8 kwietnia 2024 r. siedząc, jak zwykle, za kulisami sceny Domu Kultury MORS w Dębicy miałam okazję tej ogromnej radości doświadczyć, już po raz kolejny. Zobaczyłam to, o czym pisze Anna Augustynowicz – „spełnienie marzenia o nadzwyczajności” w kreacjach scenicznych moich wspaniałych aktorów – amatorów grupy teatralnej TALIA . Widziałam jak materializuje się na scenie ich ciężka, wielomiesięczna praca nad spektaklem, jak wiele radości sprawia im dzielenie się emocjami z publicznością. Kochani – dziękuję Wam za to, że swoją fenomenalną i wcale nie amatorską grą na scenie , pozwalacie mi „odkrywać, jak wiele jest do ujrzenia w człowieku”!

Z dumą patrzyłam na Wasze wspaniałe kreacje aktorskie! Ogromne brawa należą się wszystkim:

• Natalii Olejarz za doskonale odegraną rolę Molly Davis- zatroskanej i życzliwej pani domu

• Tymoteuszowi Bukowskiemu, który idealnie odegrał pewnego siebie, odważnego i kochającego męża – Gilsa Davisa

• Kindze Wróblewskiej – za świetnie i z humorem odegraną rolę matki – pani Schmitt

• oraz debiutujących (z sukcesem) na scenie w roli jej nieposłusznych córek – Klaudii Opalińskiej (Mary) i Zuzanny Bysiewicz (Polly).

• Julii Jaje za fenomenalne odegranie roli intrygantki – młodej indywidualistki-architektki Christin Wren;

• Katarzynie Wajsler wcielającej się w rolę pani Boyle – idealnie oddała jej despotyczny charakter.

• Amelii Szukale – za wspaniale i zabawnie odegraną rolę Włoszki- pani Paravicini

• Cezaremu Wawrzkowiczowi – za fenomenalną kreację „nieobliczalnego” sierżanta Trottera

• Kacprowi Baniakowi ,który doskonale odegrał rolę odważnego Majora Metcalfa

• Sewerynowi Klukowi ,doskonale wcielającemu się w rolę „nierozgarniętego” robotnika Bila

• Patrykowi Brandysowi, który równie idealnie oddał charakter swojej postaci – niegrzeszącego rozumem drugiego z robotników (Joe)

• Izabeli Osak- za idealnie odegrana rolę nadinspektor Hogben- „pani nadistpektor”

 

Kochani byliście fantastyczni ! Pomocą przy oprawie muzycznej i światłach służyli Patryk Brandys i Seweryn Kluk. Piękny plakat stworzył dla nas Tymoteusz Bukowski. Muzyczny zwiastun zakończenia spektaklu, inspirowany melodią dziecięcej piosenki pt. „Ślepe myszki trzy” zaaranżował dla nas Dawid Kajpust. Krajobraz za oknem wyczarowała dla nas Martyna Fornek , a cudowne zdjęcia zrobiła Wiktoria Kwiatek, nasza absolwentka. 

 

Drodzy TALIOWICZE – dajecie mi tyle powodów do dumy i satysfakcji. Praca z Wami to jedno z najlepszych doświadczeń jakie mnie w życiu spotyka. Zarażacie mnie pozytywną energią, optymizmem i pomagacie realizować marzenia ! Nie przestawajcie – proszę ! Kocham Was i DZIĘKUJĘ za wszystko!

 

Nie byłoby nas jednak na tej scenie po raz kolejny, gdyby nie ogromne wsparcie i bezinteresowna pomoc wielu ludzi. Chcieliśmy serdecznie podziękować naszym najbliższym: naszym rodzinom, przyjaciołom, całej Taliowej rodzinie ! Dziękujemy przede wszystkim wspaniałej publiczności, która zaszczyciła nas tak liczną obecnością (zwłaszcza naszym absolwentom: Bartosz Pękala, Kamil Solarz ,Natalia Szukała, Adrian Jasek, Agata Chciuk-Rokosz) dziękujemy, że byliście Państwo z nami!

 

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które nam pomogły przy realizacji tego projektu: Dyrekcji i nauczycielom oraz społeczności szkolnej II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy; panu Dawidowi Pikorowi – dyrektorowi MOK Dębica, pracownikom DK MORS – panom: Kamilowi Piękosiowi, Sergiuszowi Smolnickiemu i Piotrowi Cynarowi ! Dziękujemy : pani Monice Rojek- Kałek – dyrektorowi Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy; pani Dominice Migoń-Madurze- instruktorowi teatralnemu MOK Dębica; Państwu Beacie i Andrzejowi Kwiatkom (dębica.tv ) za nagranie spektaklu; naszym wspaniałym absolwentom: Braciom Bombom: Jakubowi i Kacprowi! Nauczycielom i pracownikom II LO: Pani Ewie Wójcik, Panu Krzysztofowi Krzystyniakowi, Panu Januszowi Malinowskiemu, Pani Elżbiecie Sosze. Wspaniałym rodzicom: Państwu Izabeli i Krzysztofowi Wajslerom, Państwu Anicie i Krzysztofowi Jaje, Państwu Jadwidze i Jerzemu Brandysom, Państwu Kindze i Tomaszowi Bukowskim, Pani Wandzie Staweckiej.

 

I na koniec chciałam podziękować mojej rodzinie, która nie tylko duchowo zaangażowała się w organizację tego przedsięwzięcia, moim rodzicom, rodzeństwu: siostrze Agnieszka Marianna i bratu (Misiek) ,a zwłaszcza mojemu mężowi, który jest niepisanym menadżerem tej grupy!

Ps. Reszta zdjęć już wkrótce! Do zobaczenia na następnej premierze!

 

Tekst: Katarzyna Lamberska-Kot

 

 

434473653_7322122191211048_1674954527451147797_n 434160017_7322099541213313_2059864472216126368_n 434035911_7322099061213361_5721129526980773877_n 434428701_7322098481213419_589673047933323107_n


Tagi: