Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

W lipcu odbył się 9. Obóz naukowy ADAMED SmartUP dla uczniów zafascynowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Pięćdziesięcioro nastolatków z całej Polski, wyłonionych w wieloetapowym procesie rekrutacyjnym spośród blisko 9 tys. kandydatów, zjechało do Warszawy, aby w pracowniach i laboratoriach, pod okiem naukowców, pogłębiać swoją wiedzę. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły – Mateusz NowakMateusz zaprezentował imponującą wiedzę i umiejętności.

 

Obóz, jak co roku, wypełniony był wykładami, warsztatami i zajęciami integracyjnymi. Uczestnicy mieli okazję m.in. sprawdzić się w obserwacjach mikroskopowych, szyciu chirurgicznym, budowaniu i programowaniu robotów czy projektowaniu nowego teleskopu orbitalnego. Podstawą zajęć były samodzielne doświadczenia i próby zrozumienia problemu poprzez własne obserwacje.  

 

Wydarzenie było częścią programu edukacyjnego ADAMED SmartUP, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce w wieku 14-18 lat. Rekrutacja do jego kolejnej, 10. edycji, rozpocznie się we wrześniu. Więcej informacji o programie i możliwym do uzyskania stypendium dostępnych jest na stronie adamedsmartup.pl 

 

 

Mateusz NowakTagi: