W dniu 10 marca 2023 roku ochotnicy i prekursorzy Nordic Walking z naszej szkoły wzięli udział w VIII Nocnym Biegu i Marszu Nordic Walking Pamięci Żołnierzy Wyklętych im.cc płk Adama Boryczki w Wierzchosławicach. Była to świetna okazja do uczczenia tej wspaniałej rocznicy oraz do spotkania pokoleń ponieważ w biegu i marszu uczestniczyli uczniowie, absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego, rodzice, a także osoby zaprzyjaźnione. Bieg odbywał się na dystansie 10km 331 metrów, natomiast NW wystartował na 6km.

Nasza absolwentka Wiktoria zajęła III miejsce w kategorii ,,OPEN,, w biegu, a nasze wyśmienite chodziarki i jeden chodziarz obrócili wniwecz zapędy innych w ich kategoriach.

I miejsce w kategorii K-19 zajęła Zuzanna Maziarz,

II miejsce K-19 Wiktoria Soprych,

III miejsce K-19 Emilia Węgrzyn,

IV miejsce K-19 Julia Baran.

Kamil Jałowiec zajął III miejsce w kategorii M-19

Marsz i bieg odbywał się w ekstremalnych, deszczowych, nocnych warunkach, a o oprawę i bezpieczeństwo tych zawodów zatroszczyli się organizatorzy. Mamy nadzieję, że udało zaszczepić się chęci do aktywnego spędzania czasu wolnego z kijkami do Nordic Walking, ducha rywalizacji u naszych uczniów co zaowocuje dobrym zdrowiem i samopoczuciem w przyszłości. Głównymi inicjatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły: p.Maciej Kita, p.Anna Bigus i  p.Damian Cudecki.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją i w budynku