IX Konkurs Niepodległość jest z Nas został zakończony.

6 listopada zakończył się ostatni etap IX Konkursu Niepodległość jest z Nas organizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz II Liceum Ogólnokształcące. Mottem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były słowa Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Celem konkursu jest kształtowanie u dzieci i młodzieży poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej.

Uczestnicy wykonywali prace plastyczne lub pocztówki (w zależności od kategorii wiekowej) upamiętniające miejsca naszego powiatu. Do konkursu zgłosiło się 21 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Panująca  pandemia i zamknięcie szkół utrudniły uczniom udział w konkursie, dlatego organizatorzy postanowili wyróżnić wszystkich uczestników, nie przyznając poszczególnych miejsc. Fundatorem nagród jest pan Stefan Bieszczad – prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej.

Dziękujemy za udział w naszym konkursie uczniom, opiekunom oraz rodzicom i zachęcamy do aktywności w przyszłym roku. Nagrody  zostaną dostarczone do Waszych szkół.