W naszym liceum miała miejsce uroczysta inauguracja programu Liceum w Chmurze. Ten unikalny na ogólnopolską skalę program, wspiera zdolnych, ambitnych i konsekwentnych w działaniu uczniów. Będą oni mogli przede wszystkim skupiać się na swoich zainteresowaniach i rozwijać się w konkretnym, obranym przez siebie kierunku. Niezmiernie cieszymy się, że to właśnie nasza szkoła jako jedna z czterech w kraju jest prekursorem tego projektu.
Dziękujemy p.Mariuszowi Truszkowskiemu i p.Karolinie Cieślik za inspirujące przedstawienie idei programu, którego są twórcami (http://liceumwchmurze.pl/).
Dziękujemy za obecność i słowa wsparcia pod adresem II LO p.Barbarze Pelczar-Białek Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
Realizacja programu możliwa jest dzięki wsparciu sponsorów, którym składamy serdeczne podziękowania:
– DARCO
– Carumo Polsmak
Uczniowie zainteresowani udziałem, zgłaszają się od dzisiejszego dnia, tworząc IPR (Indywidualne Plany Rozwoju) do p. Katarzyny Buszek lub Urszuli Deszcz.