007 ZGŁOŚ SIĘ!!!

Tym razem w role agentów wcielili się uczniowie naszej szkoły i dorównali samemu Jamesowi Bondowi! Z dnia 31.03 na 01.04 odbyła się pierwsza, w historii naszego liceum, NOCKA FILOLOGÓW. Po intensywnych, pełnych śmiechu przygotowaniach powstała pełna zagadek i łamigłówek gra terenowa opracowana przez dziewczyny z klasy 2D pod nadzorem pani Winiarskiej. Celem gry było odnalezienie postaci Rodziny Królewskiej ukrytych na terenie szkoły. Młodzież biorąca udział w zabawie wcieliła się w role agentów i pracując zespołowo przechodziła dalsze etapy gry. Wymagało to od nich kreatywności i zaangażowania, a efekty ich działań dostępne są na TikToku i Facebooku szkoły. Jednak to dopiero początek … kolejno na uczniów czekała pizza, gra w mafię, chowanego i gry planszowe oraz binge watching dokumentalnego serialu ,,Harry&Megan”. W nocowaniu brali udział uczniowie klas 1 i 2, co pozwoliło na zacieśnienie więzów i integracje pomiędzy rocznikami. Wczesnym rankiem obudzeni przez nauczycielki, owinięci w koce uczniowie udali się na wały w celu przywitania wschodu słońca Pani Łączak zapoznała nas z francuskim zwyczajem na Prima Aprilis – „Poisson d’avril” związanym z przyklejaniem papierowych rybek na plecy drugiej osoby. Tym zabawnym akcentem zakończyliśmy pierwszą nockę. See you soon!!!