II MIEJSCE dla Agnieszki Górskiej i indywidualna nagroda  za OSOBOWOŚĆ AKTORSKĄIII MIEJSCE  dla grupy teatralnej TALIA  za spektakl „Landru -morderca kobiet”  oraz WYRÓŻNIENIE dla Bartosza Piechoty w duecie z koleżanką z I LO – Dominiką Jarosz!

9 zespołów teatralnych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego wzięło udział w VIII Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się w Domu Kultury „Śnieżka” MOK w Dębicy w dniu 20 lutego 2015 r.  Podsumowanie konkursu  odbyło się 27 lutego. Grupy działające w powiecie miały okazję oglądnąć spektakl „Balladyna” w wykonaniu teatru studenckiego „Graciarnia”  z Krakowa, po którym komisja artystyczna w składzie: Ilona Stanaszek – instruktor teatralny, Klaudia Urban – aktorka, reżyser – Krakowski Teatr Studencki „Graciarnia”, Grażyna Witkowska – Gac – instruktor teatralny, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy ogłosiła wyniki konkursu :

Grand Prix VIII Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych Dębica 2015 otrzymała Trupa Twórcza TRUFLE z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy za spektakl „Ostatnie tango Balladyny” (opiekun p.B. Pocica). I miejsce przypadło grupie teatralnej  KWIATEK z II Liceum Ogólnokształcącego ZS nr 2 w Dębicy za spektakl „Karol” w reżyserii p. J. Markiewicza, II MIEJSCE dla Agnieszki Górskiej  (opiekun  p. D. Migoń) i indywidualna nagroda  za OSOBOWOŚĆ AKTORSKĄIII MIEJSCE  dla grupy teatralnej TALIA  za spektakl „Landru – morderca kobiet” (opiekun p. K. Lamberska- Kot) ex aequo ze Szkolnym Kołem Teatralnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy (opiekun p. A. Szela-Giza). Jury przyznało także  WYRÓŻNIENIA:  dla Bartosza Piechoty (IILO) w duecie z koleżanką z I LO – Dominiką Jarosz i Sylwii Stelmach- – uczennicy Zespołu Szkół w Nagoszynie.

Wszyscy nagrodzeni oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali bony do Empiku, laureat przeglądu nagrode specjalna – tablice interaktywna ufundowana przez Radę Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego.

Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują pod adresem dobroczyńców przeglądu : Cukierni Wiktor oraz Cukierni Bassara, a także firmy  Catering Staf. Filipek S. Zapraszamy do udziału w kolejnych zmaganiach ze sceną już za rok !