W dniach 3-4.11.2016 r. zespół w składzie: Katarzyna Prus, Filip Olechowski, Jakub Żurek, Patryk Kozak, Patryk Szczygieł wraz z opiekunem Sławomirem Surowcem wyruszyła do Gdańska reprezentować naszą szkołę w konkursie fizycznym “Náboj”. Są to międzynarodowe zawody fizyczne dla pięcioosobowych drużyn, które trwają 120 minut.
W tym czasie drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej problemów fizycznych. Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje osiem zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.

Po przyjeździe do Gdańska zameldowaliśmy się w schronisku i udaliśmy się na obiad. Następnie przyszedł czas na grę miejską. Mimo niekorzystnej pogody udało nam się odwiedzić najbardziej znane miejscowe zabytki. Resztę dnia poświeciliśmy na finalne przygotowania. Następnego dnia z rana pojechaliśmy na miejsce zawodów. Mimo tego, że byliśmy jedną z najmłodszych drużyn – udało się osiągnąć całkiem niezły rezultat.
W ostatecznym rozrachunku nasz szkoła zajęła 7. miejsce w Polsce oraz 56 w rankingu europejskim.