Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

W dniach 18-19 marca br. odbył się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w sumo. Zawody odbyły się w Brzegu Dolnym. Jakub Nowakowski, uczeń klasy 1E, walczył w kategorii wiekowej do 18 lat (tj. Junior). Dwukrotnie stawał na podium. W kategorii wagowej do 90 kg zdobył brąz, a w kategorii do 100 kg zdobył złoto. To nie pierwsze osiągnięcia tego młodego zawodnika w bieżącym roku kalendarzowym. Z każdym zdobytym medalem rosną szanse, że Jakub będzie reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Europy, które odbędą się jesienią.

Sara Rejniak uczennica klasy 3F również stawała dwukrotnie na podium. Startowała w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii U23/60 kg (kat. wiekowa do 23 lat) zdobyła trzecie miejsce, a w otwartej kategorii wiekowej (tj. Senior) do 65 kg uplasowała się na trzecim miejscu. Serdecznie gratulujemy!