Nie bój się chodzenia po morzu ...

-ks. Jan Twardowski

Szanowni Państwo – wspólnie z Menntaskolinn w Reykjaviku przystępujemy do realizacji projektu „Badanie jakości powietrza ścieżką do wiedzy”. W dużym skrócie uczestnicy projektu będą mieli za zadanie budowę i zaprogramowanie urządzeń służących do pomiaru poziomu zanieczyszczeń powietrza PM 2,5 i PM 10. Nie musicie się obawiać jeśli nie jesteście informatykami. Nie obawiajcie się, jeśli niewiele wiecie o zanieczyszczeniach. Najważniejszym wymaganiem jest zaangażowanie w zadania projektowe, oraz umiejętność pracy w grupie. Warunkiem koniecznym jest również dobre opanowanie języka angielskiegoPierwsza mobilność już się odbyła – grupa nauczycieli z Islandii spędziła w Polsce tydzień wraz z naszymi nauczycielami szkoląc się z budowy i obsługi urządzeń pomiarowych. Następną mobilnością będzie wyjazd 20 naszych uczniów pod opieką 6 nauczycieli na Islandię – w połowie września 2023. Wyjazd będzie związany z pewną aktywnością fizyczną. Planujemy kilka tras turystycznych (wulkany, gejzery) oraz 2 noclegi w spartańskich warunkach (śpiwór na materacu). Kolejna mobilność – uczniowie z Islandii przylecą do Polski w kwietniu przyszłego roku aby wraz z naszymi przygotować się do konferencji będącej podsumowaniem projektu. Każdy z uczestników projektu przedstawi na niej swoje badania i osiągnięcia.

Chętnych do wzięcia udziału w projekcie, uczniów aktualnych klas 1 i 2 zapraszamy do uzupełnienia formularza do 1 czerwca 2023 znajdującego się pod adresem

https://forms.gle/nJiGSEtRbGTkswdG8 (dostęp tylko za pomocą adresów służbowych)

Udział w projekcie jest bezpłatny, grantodawca, czyli Fundusze EOG i norweskie pokrywa koszty zakupu urządzeń, transportu, oraz kosztów pobytu.

Osoby które mają problem z mailem służbowym prosimy o kontakt z p.Surowcem: surowiec@twardowski.edu.pl

 

https://fb.watch/kJwMemsonm/


Tagi: