W finale 10. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”, który odbył się w Tarnowie, reprezentująca nasze Liceum schola „Cantabile” zdobyła 2. miejsce w Kategorii „Zespoły”.

Zespół składa się z uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy.
Występy oceniało jury w składzie: ks. prof. Stanisław Garnczarski, muzykolog, pedagog i profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Marcin Wróbel – dyrygent i solista Filharmonii Krakowskiej, Katarzyna Poręba z Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach, Monika Kuta – piosenkarka, nauczycielka śpiewu i muzyki oraz Romuald Gębala – muzyk i nauczyciel.

Łącznie w tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 40 podmiotów – solistów i zespołów w liczbie 213 osób.

Gratulujemy!