16 września br. II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy obchodziło jubileusz 10-lecia istnienia. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Krzyża Świętego, natomiast dalsze uroczystości miały miejsce w DK Mors. Pani Marta Czekaj, która kieruje placówką od początku jej istnienia, podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania szkoły i wspierali jej rozwój. Na zakończenie uroczystości grupa teatralna TALIA, działająca przy II LO, przedstawiła sceny z życia patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego. Po części artystycznej w budynku szkoły odbyło się spotkanie uczniów, sympatyków i absolwentów szkoły. Z okazji dziesięciolecia została wydana publikacja opisująca losy szkoły na przestrzeni dekady. Autorem monografii jest pan Grzegorz Zych.