Dnia 24 września obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – ks. Jana Twardowskiego. To z twórczości tego księdza – poety pochodzi nasze szkolne motto: „Nie bój się chodzenia po morzu”, o czym przypomniał – przedstawiając sukcesy uczniów – pan wicedyrektor, Grzegorz Zych. W czasie uroczystości przedstawiono także wyniki szkolnego konkursu „Dojrzewanie do radości”, nawiązującego do poezji ks. Jana, a zwycięzcom rozdano nagrody.
Akademię przygotowali dla nas uczniowie klasy 2B wraz z wychowawczynią, panią Beatą Parą. Zgromadzili się na niej nauczyciele, zaproszeni goście, wybrani uczniowie poszczególnych klas, a także absolwenci naszego liceum, obchodzący dziś swój dzień. Główną myślą przedstawienia były trzy ważne słowa: „wiara, nadzieja i miłość”, do których Jan Twardowski często nawiązywał w swoich wierszach. Uczniowie przygotowujący akademię starali się przybliżyć życiorys i osobowość księdza, przeprowadzając wywiad z nim. Mogliśmy także usłyszeć pięknie wykonane piosenki, fragmenty wierszy ks. Jana oraz przytaczane przez niego anegdoty. Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim przybyłym gościom.
/Kamila Jaszcz i Karolina Byś z kl. IId/